Київ, пр. Бажана, 30, кв. 8

ccc@ccc.kiev.ua

Нова підтримка громадянського суспільства України з боку ЄС

Європейський Комісар з розширення і Європейської політики сусідства Штефан Фюле та Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк підписали нову програму з підтримки громадянського суспільства в Україні. ЇЇ бюджет – 10 млн. євро. Мета програми – зміцнити роль громадянського суспільства у сприянні демократичним реформам та всеохопному соціально-економічному розвитку України.

«Громадянське суспільство відіграє ключову роль у процесі реформ, – підкреслив Фюле, коментуючи підписання документа. – Цей договір про фінансування підтримає громадянське суспільство у здійснені моніторингу за реформами та наданні відгуку щодо них уряду. Для успішності реформ, залученість громадянського суспільства у цей процес є надважливою».

Нова програма надасть організаціям громадянського суспільства пряме фінансування, призначене для зміцнення їхньої спроможності у проведенні аналізу реформ. Вона прямо пов’язана з Контрактом на державне будівництво, що його було підписано у травні і бюджет якого складає 355 млн. євро. Організації громадянського суспільства вестимуть моніторинг здійснення реформ, погоджених у рамках Контракту, включаючи боротьбу проти корупції, конституційну реформу та реформу судової системи.

Ці дії впроваджуватимуться через конкурси заявок для таких організацій. Окрім того, проводитимуться тренінги і надаватимуться поради. Це важливо для підтримки створення структурованого діалогу між владою та громадянським суспільством.

Контекст

Спеціальні заходи для України 2014 року, ухвалені 29 квітня, складаються із двох напрямів: Контракту на державне будівництво (бюджет – 355 млн. євро) та Підтримки громадянського суспільства (бюджет – 10 млн. євро).

Програма з підтримки громадянського суспільства супроводжуватиме і доповнить допомогу, що надається Україні у рамках Контракту на державне будівництво. ЇЇ мета – гарантувати надійну та ефективну роль організацій громадянського суспільства у здійсненні моніторингу за стабілізаційним процесом і за впровадженням ключових реформ в Україні.

Більше інформації:

Веб-сайт Штефана Фюле

Веб-сайт Генерального директорату Європейської Комісії з розвитку і співпраці (Східне партнерство)

ЄС оголошує нову підтримку Україні під час перехідного періоду (29 квітня)