Київ, пр. Бажана, 30, кв. 8

ccc@ccc.kiev.ua

Спільна міністреська заява щодо впровадження Угоди про асоціацію, включно із ГВЗВТ, між Україною та ЄС

Зустріч, що відбулася 12 вересня, була подальшою зустріччю у серії зустрічей, що пройшли 11 липня у Брюсселі на тристоронньому міністерському рівні та 26 серпня у Мінську на найвищому політичному рівні.

Європейський Комісар з торгівлі Карел Де Ґухт, Міністр закордонних справ України Павло Клімкін та Міністр економічного розвитку Російської Федерації Олексій Улюкаев підкреслили важливість сприяння торговельній лібералізації заради підтримки економічного зростання та більшого процвітання – у відповідності до своїх обов’язків у рамках членства у Світовій організації торгівлі. Вони погодилися щодо потреби гарантувати, що Угода про асоціацію, включно із глибокою і всеохопною зоною вільної торгівлі (ГВЗВТ), між ЄС і Україною та Зона вільної торгівлі між країнами СНД сприятимуть розвитку більш інтегрованого економічного простору в регіоні.

Задля того, аби мати можливість повністю підтримати стабілізацію України, Єврокомісія готова – у випадку ратифікації Україною Угоди про асоціацію – запропонувати додаткову гнучкість. Ця гнучкість полягатиме у відтермінуванні тимчасового застосування ГВЗВТ до 31 грудня 2015 року разом із продовженням дії автономних торговельних заходів ЄС для того, аби Україна могла отримати користь від такорго режиму протягом цього періоду.

Сторони продовжуватимуть проводити консультації щодо того, як розвіяти побоювання, що їх має Росія. Прогрес таких консультацій переглядатиметься на тристоронніх зустрічах на міністерському рівні.

Чинний процес має бути частиною всеосяжного мирного процесу в Україні, який повинен відбуватися із шаною до права України вирішувати свою власну долю і до територіальної цілісності країни.

Ґрунтуючись на цьому розумінні, Росія та Україна підтверджують, що вони продовжуватимуть застосовувати преференційний режим зони вільної торгівлі у рамках СНД.