Київ, пр. Бажана, 30, кв. 8

ccc@ccc.kiev.ua

Робоча зустріч: взаємодія центральних органів державної виконавчої влади та представників організацій громадянського суспільства23 липня 2019

12 липня 2019 року відбулася робоча зустріч за участю представників міністерств, центральних органів виконавчої влади, організацій громадянського суспільства та програми розвитку ООН в Україні.

У рамках зустрічі Благодійний фонд «Творчий центр ТЦК» презентував загальні результати оцінки діяльності низки центральних органів виконавчої влади за напрямком «взаємодія з громадськістю». Така оцінка була здійснена групою підготовлених громадських експертів з різних регіонів України.

Під час презентації було представлено методику оцінки діяльності центральних органів виконавчої влади за напрямком «взаємодія з громадськістю», за якою аналізуються чотири рівні взаємодії, а саме: інформування, консультації з громадськістю, залучення громадськості до процесу вироблення політики, партнерство.

За цією методикою експерти оцінили діяльність Національного агентства України з питань державної служби, Державного агентства з питань електронного урядування, Міністерства екології та природних ресурсів, Міністерства молоді та спорту, Міністерства охорони здоров'я, Міністерства енергетики та вугільної промисловості, Міністерства фінансів, Міністерства інформаційної політики, Міністерства культури, Міністерства інфраструктури, Міністерства юстиції, Національного агентства з питань запобігання корупції, Державного комітету телебачення і радіомовлення України.

Під час робочої зустрічі представники органів державної влади спільно з організаціями громадянського суспільства також опрацювали рекомендації, що були отримані у результаті оцінки органів влади, поділилися найуспішнішими практиками роботи міністерств та відібрали пріоритетні напрямки для подальшого впровадження у рамках кампаній громадянського представництва.

Очікується, що у рамках таких кампаній будуть розроблені політики, інструкції з інформування та взаємодії з громадськістю, концепції комунікаційних стратегій, посібники, процедури, інформаційні шаблони для використання усіма підрозділами органів виконавчої влади та інші актуальні для діяльності міністерств продукти.

Учасники зустрічі обговорили й інші актуальні питання взаємодії організацій громадянського суспільства і органів центральної виконавчої влади та ознайомилися з новим он-лайн курсом на платформі Прометеус «Взаємодія органів державної влади з громадськістю». 

Захід було проведено у межах проекту «Сприяння реформі державної служби шляхом посилення взаємодії державних органів виконавчої влади з громадськістю», що реалізується ПРООН у партнерстві з Національним агентством України з питань державної служби за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Норвегії.