Київ, пр. Бажана, 30, кв. 8

ccc@ccc.kiev.ua

Грантова програма для місцевих організацій громадянського суспільства за проектом «Новий подих культури»

Мета конкурсу – сприяти реалізації партнерських ініціатив музеїв та неурядових організацій, спрямованих на пошук та втілення нових (інноваційних) форм презентації та популяризації традиційної спадщини, залучення до музеїв місцевої громади, активізацію співпраці музеїв з творчими групами.

Пріоритетними під час конкурсного відбору будуть проектні заявки, які передбачають:

  • Тісну співпрацю громадської організації чи благодійного фонду з музеєм;
  • Пошук нових (інноваційних) форм презентації та популяризації традиційної культурної/історичної спадщини. Вітаються креативні ідеї;
  • Розробку та реалізацію сучасних мистецьких та культурних проектів на основі традиційної культурної/історичної спадщини;
  • Залучення місцевої громади до музею не лише у якості глядачів, але й активних учасників, ініціаторів та співорганізаторів акцій, фестивалів, творчих та клубних заходів як у музеї, так і в громаді, якщо такі заходи сприяють популяризації культурної/історичної спадщини.
  • Нові форми роботи з цільовими групами населення (дорослі, діти, люди з обмеженими можливостями, молодь і т.п.).

Мінімальна сума гранту, на яку може претендувати організація-пошукач – 20000 грн.

Максимальна сума гранту, на яку може претендувати організація-пошукач – 100000 грн.

Сума гранту повинна становити не більше 90% всіх необхідних витрат, передбачених бюджетом проекту. Решта 10% витрат організація-пошукач повинна профінансувати за рахунок коштів, залучених з інших джерел (окрім грантових програм, фінансованих Європейським Союзом).

Брати участь у конкурсі проектних заявок і відповідно бути пошукачем грантів можуть громадські/благодійні організації, які:

  • зареєстровані та здійснюють свою діяльність на території АР Крим, Миколаївської, Одеської, Херсонської областей та м. Севастополь;
  • є неприбутковими організаціями (мають код неприбутковості 005 або 006) і внесенні до Реєстру неприбуткових організацій та установ
  • мають можливість і здатні залучити додаткове фінансування для реалізації свого проекту.

Останній термін подання проектних пропозицій – 17:00 10 грудня 2012 року. Проектна діяльність не повинна розпочинатися раніше 1 березня 2013 року. Загальна тривалість проекту не може бути більшої, ніж 6 місяців.

Детальні умови конкурсу можна знайти тут. Форму проектної заявки можна завантажити тут.


Відповіді на питання, що надійшли від організацій в межах грантового конкурсу проекту "Новий подих культури: спадщина, наповнена життям мистецтва"

1. Який документ вказує на код неприбутковості 005 або 006?
Організація-пошукач має керуватися рішенням податкової інспекції про включення організації до Реєстру неприбуткових організацій. Саме в цьому рішення зазначається код неприбутковості.

2. Чи може брати участь у проекті як партнер проекту приватний музей
Так, приватний музей може бути партнером у виконання проекту

3. Чи може 10% витрат, які організація-пошукач повинна профінансуваті за рахунок коштів, залучених з інших джерел бути у вигляді спонсорської допомоги, тобто у вигляді фарб на необхідну суму, тобто - натуральним вкладом, або це повинна бути необхідна сума на нашому рахунку в гривні?
Прийнятними можуть бути виключно фінансові внески

4. Уточніть, чи спорудження альтанки чи бесідки (не капітальне будівництво). як однієї з складових місця для проведення зустрічей та занять патріотичного клубу не суперечить умовам конкурсу?

Не прийнятними є такі види витрат:

  • придбання алкогольних напоїв та тютюнових виробів;
  • придбання транспортних засобів;
  • придбання земельних ділянок і нерухомості;
  • покриття боргів.

Діяльність, що не може бути профінансована за рахунок гранту:

  • міжнародні відрядження, навчальні візити;
  • надання матеріальної та гуманітарної допомоги;
  • стипендії і подібного роду витрати;
  • комерційна або прибуткова діяльність;
  • покриття боргів або кредиторської заборгованості;
  • передвиборна або політична діяльність;
  • заробітна плата, гонорари співробітникам організації-пошукача, її партнерів, які є державними службовцями або працівниками органів місцевого самоврядування, співробітниками правоохоронних органів, органів прокуратури, судів.

5. Яку форму договору про партнерство краще використовувати? Якщо партнерами виступає обласне управління культури (методична допомога) та інша громадська організація (фінансова участь), такий договір також необхідно чи це може бути лист-підтримка?
Договір може бути у довільній формі. Головне, щоб у договорі були зазначені зобов'язання кожного із партнерів. У будь-якому випадку офіційний договір є більш потрібним документом, ніж лист-підтримка.

6. Для підтвердження фінансової участі в проекті ми повинні будемо надавати виписку з банківського рахунку, де буде знаходитися необхідна сума чи це може бути лист від мецената, який буде гарантувати фінансування проекту.
Ви на етапі розробки заявки обраховуєте весь бюджет проекту (вартість), але від тієї вартості вам буде дано грант в розмірі 80%, решту 20% ви маєте вкладати своїми коштами. Потім при звітуванні ви будете надавати підтверджуючи докумнети на всю сумум бюджету, тобто 100%. У будь-якому випадку фінансовий внесок організації має бути підтверджений відповідними документами про витрати на цю суму. Джерело походження цих коштів не має принципового значення, окрім того, що вони не мають бути з інших проектів, фінансових ЄС.