Київ, пр. Бажана, 30, кв. 8

ccc@ccc.kiev.ua

ООН оголошує другий конкурс бізнес-грантів на сході України24 вересня 2019

ООН оголошує другий конкурс бізнес-грантів на сході України

 

Програма ООН із відновлення та розбудови миру за підтримки урядів Польщі та Японії оголошує конкурс малих бізнес-грантів на започаткування, відновлення чи розширення мікро, малих та середніх підприємств на підконтрольних уряду України територіях Луганської та Донецької областей. Метою програми є відновлення або посилення ділової активності та зниження напруги на ринку праці, що є критично важливим для подальшого економічного розвитку регіону. Загальна сума грантового пулу, який буде розподілено протягом 2019-2020 років складає 716 тис. дол. США.

 

Грантова програма для підтримки мікро, малого та середнього бізнесу впроваджується на сході України з 2015 року задля економічного відновлення областей, що постраждали від конфлікту областей, сприяння зайнятості та створенню джерел доходу для населення. В межах програми у 2015-2018 роках було підтримано 649 бізнес-проєкти та створено понад 2000 робочих місць.

 

Грантова підтримка надаватиметься на започаткування, відновлення або розширення мікро, малих та середніх бізнесів в підконтрольних уряду України районах Луганської та Донецької областей з метою створення робочих місць для переселенців та місцевого населення.

 

Бізнес-план, поданий на конкурс, повинен передбачати довгострокові перспективи отримання прибутку, містити реалістичні ринкові показники, демонструвати умови для самозайнятості заявниці/заявника та створення додаткових робочих місць, в тому числі для членів її/його сім’ї.  

 

Максимальна сума гранту на реалізацію одного бізнес-проєкту становить:

 • до 250,000 грн. зможуть отримати особи, які планують створити протягом реалізації̈ бізнес-плану не менше 4-х робочих місць (підприємець та не менше трьох найманих робітників);
 • до 200,000 грн. зможуть отримати ті, хто створюватиме не менше 3-х робочих місць (підприємець та не менше двох найманих робітників);
 • до 150,000 грн. зможуть отримати ті, хто створюватиме не менше 2-х робочих місць (підприємець та один найманий робітник);
 • до 100,000 грн. буде виділено для підприємців, що створюватимуть 1 робоче місце (власне сам підприємець).

 

Грантові кошти мають бути використані відповідно до бізнес-проєктів, поданих на конкурс, на наступне:

 • закупівля обладнання, необхідного для початку виробничої діяльності;
 • закупівля інструментів для початку надання послуг;
 • залучення додаткового персоналу для розширення бізнесу;
 • оренда офісних приміщень, платформ для надання послуг або виробничих майданчиків;
 • первісна закупівля сировини для виробництва продукції / надання послуг;
 • витрати на франчайзинг тощо.

 

Гранти не надаватимуться на реалізацію бізнес-планів, орієнтованих виключно на:

-       торгівлю та дистрибуцію;

-       передачу виробничого обладнання, профінансованого за грантові кошти, в оренду третім особам одразу після його придбання.

 

Гранти надаються виключно повнолітнім, дієздатним та правоздатним громадянам України, які постійно проживають в підконтрольних уряду України районах Луганської та Донецької областей. Не можуть одночасно претендувати на отримання гранту особи, які перебувають між собою у родинних зв’язках (наприклад, учасником конкурсу є одночасно чоловік та дружина, або батько й донька/син). У такому разі грант може бути надано лише одному члену родини.

 

Грантоотримувачі будуть зобов'язані впровадити свої бізнес-плани протягом 60 днів після підписання договору, вести підприємницьку діяльність відповідно до параметрів бізнес-плану та законодавства України, та подавати звіти згідно умовам грантових угод. Процес впровадження ретельно контролюватиметься Програмою ООН із відновлення та розбудови миру.

 

Для участі в конкурсі бажаючі повинні: 

I.            заповнити онлайн заявку;

II.           надати підтвердження постійного місця проживання (паспорт та/чи довідку ВПО) на територіях Донецької та Луганської областей, що контролюються урядом України;

III.          надати копію довідки про присвоєння ідентифікаційного коду.

 

Кінцевий термін подання заявок: до 23:59 (за київським часом) 14 жовтня 2019 року.

 

Для отримання інформації щодо умов конкурсу та процедури подачі заявок запрошуємо звертатися до Творчого центру ТЦК, а саме: на сайт ТЦК - www.ccc-tck.org.ua/active/; окремий сайт грантової програми http://my-ccc.org/kohkypc-2.html; на сторінку ТЦК в соціальній мережі Facebook www.facebook.com/ccc.creative.centre.

 

Заявки потрібно подавати ВИКЛЮЧНО через онлайн систему прийому заявок з 2 жовтня 2019 року за посиланням www.grant.ccc-tck.org.ua. Заявка заповнюється і подається українською або російською мовами. Неповні заявки, та заявки, що надійшли пізніше встановленого терміну, будуть автоматично відхилені.

 

Для участі в конкурсі бажаючі повинні заповнити заявку і з необхідними додатками подати її ВИКЛЮЧНО з 2 жовтня 2019 року через онлайн систему прийому заявок за посиланням www.grant.ccc-tck.org.ua. Більш детальна інформація про конкурс та його вимоги, рекомендації з підготовки бізнес-планів та інструкція з подачі онлайн заявки розміщені в Посібнику з підготовки та подання заявок на участь у ІІ конкурсі.

 

Кінцевий термін подання заявок: до 23:59 (за київським часом) 14 жовтня 2019 року. Неповні заявки, та заявки, що надійшли пізніше встановленого терміну, будуть автоматично відхилені.

 

Адміністративну та організаційну підтримку грантового конкурсу забезпечує Благодійний фонд «Творчий центр ТЦК».

 

Додатково, в кожній цільовій області будуть проведені інформаційні заходи щодо роз’яснення умов конкурсу (графік інформаційних заходів буде розміщений на вищенаведених інформаційних ресурсах).

Адміністративну та організаційну підтримку грантового конкурсу забезпечує Благодійний фонд «Творчий центр ТЦК».

 

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань ґендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

 

Програму підтримують одинадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз, Європейський інвестиційний банк, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.

 

Графік проведення прес-конференцій та інформаційних сесій

Телефон для довідок: 0-800-406-411

 

 • Регіональні прес-конференції для ЗМІ (1 година)
 • Інформаційні сесії для потенційних учасників конкурсу в регіонах (2 години)

 

Місто

Дата

Час

Місце проведення

Відповідальний

Телефон

e-mail

Маріуполь

25 вересня 2019

12.00

Вул. Архітектора Нільсена, 60

Хаб «Халабуда»

Антоніна Кулигіна

099 021-3856

kultonya@ukr.net

Краматорськ

26 вересня 2019

11.00

Донбаська машинобудівна академія (3 - й поверх), вул. Академічна (Шкадінова), 72

Андрій Шумара

095 209-7074

urfakand@gmail.com

Сєвєродонецьк

27 вересня 2019

10.00

Готель «Мир», конференц зала, 3 поверх

Андрій Чернишов

095 398-0605

cherang74@gmail.com