Київ, пр. Бажана, 30, кв. 8

ccc@ccc.kiev.ua

ОГЛОШЕННЯ ПРО 2-ИЙ КОНКУРС ГРАНТІВ27 травня 2022

СПРИЯННЯ ЕКОНОМІЧНІЙ УЧАСТІ ВРАЗЛИВИХ ГРУП НАСЕЛЕННЯ,
ВКЛЮЧНО З ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИМИ ОСОБАМИ,
В РЕГІОНІ ПРИАЗОВ’Я

 

ОГОЛОШЕННЯ ПРО 2-ИЙ КОНКУРС ГРАНТІВ

 

Німецьке товариство міжнародного співробітництва (Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) в межах проєкту Сприяння економічній участі вразливих груп населення, включно з внутрішньо переміщеними особами, в регіоні Приазов’я за дорученням Міністерства економічного співробітництва та розвитку Федеративної Республіки Німеччини оголошує 2-ий Конкурс бізнес-грантів для підтримки мікро- та малих підприємств (ММП) в Україні.

Грантова програма GIZ спрямована на зміцнення мікро- та малих підприємств (ММП) у визначених областях України для надання підтримки бізнесу, посилення стійкості економіки, створення нових робочих місць для внутрішньо-переміщених осіб (ВПО) та місцевого населення у приймаючих громадах задля зміцнення економіки на національному та місцевому рівнях, що зазнала негативного впливу від війни в Україні.

Програмою будуть підтримані внутрішньо-переміщені особи, які взяті на облік після 24 лютого 2022 р.

Адміністративну та організаційну підтримку Грантової програми забезпечує Благодійний фонд «Творчий центр ТЦК».

Для участі у Конкурсі запрошуються до подання проєктні заявки за одним із ЛОТів з максимальним розміром фінансування залежно від обраного ЛОТу:

 1. ЛОТ 1. Підтримка мікро- або малих підприємств у приймаючих громадах, що забезпечують працевлаштування ВПО. Розмір гранту залежатиме від кількості осіб, які будуть працевлаштовані підприємцями у приймаючих громадах (але не більше п’яти осіб), починаючи від 1 тис. євро на одну працевлаштовану особу, але не більше аніж 3 тис. євро на п’ять працевлаштованих осіб;
 2. ЛОТ 2. Підтримка переміщеного бізнесу із територій, які серйозно постраждали від воєнних дій (на момент подання проєктної заявки), на території, які контролюються Урядом України з метою відновлення свого функціонування, враховуючи нові потреби ринку.  Розмір гранту – до 5 тис. євро;
 3. ЛОТ 3. Підтримка бізнесу, власником якого є представник соціально-вразливих груп населення або бізнесу, де працевлаштованим є, принаймні, 30% осіб-представників таких соціально-вразливих груп:  особи з інвалідністю, сім’ї  із більше ніж трьома неповнолітніми дітьми, одинокі батьки, ветерани АТО (необхідно надати відповідну довідку разом з заявкою). Розмір гранту – до 5 тис. євро.

Грантові кошти надаватимуться у гривневому еквіваленті за курсом НБУ. 

Цільовими областями для впровадження 2-го Конкурсу Грантової програми (за усіма трьома ЛОТами) є: Закарпатська обл., Львівська обл., Івано-Франківська обл. та Чернівецька обл. Проєктним заявкам з громад/міст з населенням до 30 тис. осіб, які є активними у прийнятті ВПО, надаватиметься перевага.

Підприємці, які подаватимуть проєктні заявки за ЛОТами 1 або 3, повинні продемонструвати не менше 15% від суми грантових коштів для впровадження бізнес-проєкту у вигляді його співфінансування (за рахунок вартості наданого власного обладнання, власного приміщення тощо).

Грантова підтримка надаватиметься задля економічного відродження за такими напрямками підприємницької діяльності:

 1. Продовольча безпека (наприклад, виробництво, переробка, ланцюги постачання, роздрібна торгівля, тощо)
 2. Безпека сільського господарства (наприклад, паливо, добрива, насіння, пестициди, обладнання, тощо)
 3. Медична безпека та охорона здоров’я (наприклад, ліки, медичні товари (наприклад, обладнання та витратні матеріали), соціально-психологічна підтримка (наприклад, для дітей, літніх людей, ВПО тощо)
 4. Безпека транспорту та логістики (наприклад, зберігання, транспортування, розподіл тощо) продуктів харчування, ліків, обладнання для виробництва продуктів та ліків, люди тощо.

У Конкурсі на отримання гранту будуть підтримані бізнес-проєкти від таких категорій зареєстрованих і вже діючих юридичних осіб:

 • Фізичні особи-підприємці (ФОП);
 • Товариства з обмеженою відповідальністю (ТОВ);
 • Фермерські господарства (ФГ), у т.ч. фермерські (сімейні) господарства (Ф(С)Г);
 • Приватні підприємства (ПП).

Заявники мають бути повнолітніми, дієздатними і правоздатними громадянами України, вести підприємницьку діяльність в одній із чотирьох визначених областей та відповідати критеріям Конкурсу.

На отримання гранту НЕ можуть претендувати:

 • одночасно особи, які перебувають між собою у родинних зв’язках (наприклад, учасником конкурсу є одночасно чоловік та дружина, або батько й донька/син) та ведуть спільне господарство. У такому разі грант може бути надано лише одному члену родини;
 • особи та їх родичі(наприклад, чоловік та дружина, або батько й донька/син тощо), які отримували фінансування на розвиток бізнесу від Програми GIZ та чия проєктна заявка є дублюванням уже підтриманої раніше бізнес-ідеї, а також особи, які отримували фінансування у межах інших грантових програм міжнародної технічної допомоги впродовж останніх 3 місяців.

Жінки та чоловіки в рівній мірі заохочуються до подання заявок на цей Конкурс.

Незалежно від виду діяльності, подана на конкурс проєктна заявка та інформація, повинна передбачати довгострокові перспективи отримання прибутку, містити реалістичні ринкові показники та відповідати пріоритетам Конкурсу.

На Конкурс можна подати лише ОДНУ проєктну заявку за одним із ЛОТів.

Грантові кошти мають бути використані відповідно до бізнес-проєктів, поданих на Конкурс, на таке:

 • закупівля обладнання, необхідного для виробничої діяльності;
 • закупівля інструментів для надання послуг;
 • прийняття на роботу додаткового персоналу для відновлення бізнесу;
 • оренда офісних приміщень, платформ для надання послуг або виробничих майданчиків;
 • закупівля сировини для виробництва продукції / надання послуг;
 • інші витрати, пов’язані із транспортуванням/перевезенням, підвищення професійної кваліфікації тощо.

Гранти не надаватимуться на реалізацію бізнес-проєктів, орієнтованих на:

 • передачу виробничого обладнання, профінансованого за грантові кошти, в оренду третім особам одразу після його придбання;
 • торгівлю алкогольними та тютюновими виробами, зброєю, ведення ігрового бізнесу, секс-індустрію тощо.

Неприйнятними є витрати коштів гранту, пов’язані з:

 • придбанням засобів виробництва, пов’язаних з підвищеним ризиком зберігання та використання, зокрема, отрутохімікатів, легкозаймистих матеріалів тощо;
 • підготовкою бізнес-проєкту для участі в Конкурсі;
 • сплатою боргів;
 • відшкодуванням витрат, пов’язаних із коливанням валютного курсу;
 • міжнародними відрядженнями;
 • купівлею/орендою житлового приміщення;
 • купівлею нежитлової нерухомості;
 • купівлею речей особистого вжитку;
 • купівлею вживаного раніше (б/в) обладнання, у т.ч., б/в автомобілів (вантажних, легкових, автобусів) та мотоциклів (мопедів , моторолерів, мотоколясок), плавзасобів;
 • сплатою податків та обов’язкових внесків;
 • забезпеченням товарних запасів для роздрібної торгівлі;
 • будь-що придбане до дати підписання Угоди про грант.

Окрім цього, придбання обладнання за кошти гранту НЕ може передаватись в оренду чи користування іншим особам протягом реалізації бізнес-проєкту.

Грантоотримувачі будуть зобов'язані впровадити свої бізнес-проєкти протягом 60 днів після отримання грантових коштів, вести підприємницьку діяльність відповідно до параметрів бізнес-проєкту та законодавства України, та подавати звіти згідно з умовами грантових угод. GIZ та ТЦК здійснюватимуть постійний моніторинг реалізації бізнес-проєктів та порядок використання грантових коштів.

Для участі в Конкурсі бажаючі повинні:

 1. Заповнити онлайн Аплікаційну заявку із Додатками;
 2. Надати підтвердження реєстрації місця проживання (паспорт чи ID картку) та, за наявності, довідку про реєстрацію ВПО на території  визначених Конкурсом областей;
 3. Надати Витяг про реєстрацію ФОП/ТОВ/ФГ/ПП.

Заявки потрібно подавати ВИКЛЮЧНО через онлайн систему прийому заявок на сайті Грантової програми – www.ccc.kiev.ua.

Кінцевий термін подання заявок: до 23:59 (за київським часом) 30 червня 2022 року. Неповні заявки, та заявки, що надійшли пізніше встановленого терміну, будуть автоматично відхилені. Заявки надіслані електронною поштою чи звичайною поштою, факсом, у тому числі через соціальну мережу Facebook, не реєструються і не будуть братися до уваги.

Детальна інформація про Конкурс та його вимоги, рекомендації з підготовки бізнес-проєктів та Посібник з підготовки та подання заявок на участь у конкурсі розміщені на сайті ТЦК www.ccc-tck.org.ua, на окремому сайті Грантової програми ccc.kiev.ua та на сторінці ТЦК в соціальній мережі Facebook www.facebook.com/ccc.creative.centre.

Для отримання додаткової інформації щодо умов Kонкурсу, процедури подання заявок та пов’язаних із цим запитань запрошуємо звертатися до Творчого центру ТЦК електронною поштою manager@ccc.kiev.ua, або за телефоном 0 (800) 406 411 з 10:00 до 18:00 у робочі дні. Окрім того, планується проведення інформаційних сесій щодо роз’яснення умов Конкурсу. Із графіком інформаційних сесій можна буде ознайомитись на сайті Творчого центру ТЦК www.ccc-tck.org.ua та на сайті Грантової програми – http://ccc.kiev.ua.