Київ, пр. Бажана, 30, кв. 8

ccc@ccc.kiev.ua

Оцінка

Творчий центр ТЦК має значний досвід в проведенні оцінки потреб, проектів, програм та організаційного розвитку неурядових організацій в Україні, Молдові, Білорусі, Грузії.

Що таке оцінка?

Оцінка – процес збору та аналізу інформації з метою визначення відповідності заходів запланованим цілям. Оцінка проводиться для аналізу результатів діяльності і отриманого ефекту і співвіднесення цих результатів за певними критеріями. За підсумками проведеної оцінки робиться висновок про ефективність програми, проекту, організації, формулюються рекомендації на майбутнє.

Види оцінки:

 • відповідно до того, що оцінюємо
  • Оцінка потреб – визначення чого не вистачає для досягнення цілей (наприклад, яких знань та навичок не вистачає для розвитку організації, які є потреби у тренінгу)
  • Оцінка проекту – оцінка ефективності виконання проекту відповідно до запланованих завдань, мети, робочого плану та результатів.
  • Оцінка організаційного розвитку – оцінка роботи організації, визначення ступеня розвитку та якості роботи.
 • відповідно до того, хто оцінює
  • Зовнішня оцінка – запрошується зовнішній експерт, який не тільки не працює в організації, але й не пов'язаний з нею відносинами, які можна визначити як конфлікт інтересів.
  • Внутрішня оцінка – проводиться людьми, які працюють в проекті/організації.
 • відповідно до часу проведення оцінки
  • Проміжна оцінка – проводиться під час роботи по проекту з метою більш успішно досягти цілей.
  • Кінцева оцінка – проводиться по закінченні проекту для визначення чи досягнуті завдання проекту, чи досягнуті заплановані результати проекту
  • Оцінка впливу – проводиться через певний час після закінчення проекту (через пів року або рік). Аналізуються зміни, які відбулись після виконання проекту.

Замовниками послуг з оцінки у ТЦК в різний час були: Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН), програма Партнерства Альянсу Каунтерпарт (САР), Програма MATRA Міністерства закордонних справ Королівства Нідерландів, компанія «Бритіш Американ Тобакко – Україна», Фонд «КАРІТАС – Чеська Республіка», Україно-Канадська програма економічного розвитку громад, Фонд братів Кличків та інш.  

ТЦК став одним із засновників міжнародної мережі експертів з оцінки проектів та програм (www.ipen21.org), що відбулась у Москві. Експерти ТЦК беруть активну участь у роботі цієї мережі, метою якої є обмін інформацією щодо проведення оцінок, її сучасних тенденцій та напрямків.

Детально з досвідом ТЦК в проведенні різного виду оцінок можна ознайомитися в розділі «Дослідження та аналітика»

У своєму розпорядженні ТЦК має досвідчену команду експертів-консультантів з оцінки, до якої входять практики, що мають досвід роботи в різних секторах та галузях суспільства.

Перелік послуг з проведення оцінки: проведення проміжної та фінальної оцінки проектів, оцінки впливу реалізованих проектів, оцінки потреб, рівня організаційного розвитку, консультації з питань проведення оцінки.

З питань проведення оцінки звертатися до Володимира Купрія.

******************************************************************************

ГЛОСАРІЙ ТЕРМІНІВ В СФЕРІ МОНІТОРИНГУ ТА ОЦІНКИ